AKHİSAR KULİS HABER

30 YILDIR ÇÖZÜLEMEYEN SORUNU BAŞKAN DUTLULU ÇÖZDÜ

Akhisar’ın 30 yıllık kanayan yarası haline gelen, Tahtakale Caddesi olarak da bilinen 50 sokaktaki yol sorunu Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu sayesinde çözüme kavuştu. Yolun düzelmesine esnaflardan alkışlı destek geldi.

30 YILDIR ÇÖZÜLEMEYEN SORUNU BAŞKAN DUTLULU ÇÖZDÜ
15 Haziran 2023 - 15:42

Yıllarca yolun darlığından dolayı vatandaşların adeta çile çektiği yolda Akhisar Belediyesi ekiplerince genişletme ve sıcak asfalt çalışmaları devam ediyor. Çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirmek için yol önünde bir araya gelen Tahtakale esnafları, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’ya yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek alkışlarla destek verdi.

Tahtakale’de özellikle esnafların ve sürücülerin büyük şikayetleri üzerine Paşa Camii önünde bulunan ve trafiği felç eden eski binaların yıkılması ile yolda genişletme ve sıcak asfalt çalışmaları Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince devam ediyor. Yapılan çalışmalar ile özellikle trafiğin rahatlatılması amaçlanıyor.

Asfaltlama çalışmalarını yerinde inceleyen Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu ise, ilçenin 30 yıldır çözülemeyen ve adeta kanayan yarası haline gelen Tahtakale caddesindeki yolu genişlettiklerini ve çözülemez denilen bir sorunu daha çözmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Başkan Dutlulu şu şekilde konuştu; “30 senedir kimsenin el atmaya cesaret edemediği bir sorunu daha çözüme ulaştırdık. Çünkü boş laf değil hizmet üretiyoruz. Tahtakale yolu olarak bilinen 50 sokakta yol genişletme ve sıcak asfalt çalışmalarımızın büyük kısmını tamamladık. Burada emek harcayan mesai arkadaşlarımıza kolaylıklar diledik. Esnafımızın ve halkımızın görüşlerini aldık; onların mutluluğu bizim için çok önemli. Yapılan işlerden halkımızın da memnun olduğunu görmek bizi daha çok sevindiriyor. Akhisar’ımız için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

Çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren 50 sokak üzerindeki esnaflardan Cem Besin, yoldan kaynaklı sorundan dolayı trafikte araç sürücülerinin birbirleriyle her gün tartıştığını, büyük sıkıntılar yaşandığını, yolun yapılması ile sorunun çözüme kavuştuğunu söyledi.

1984 yılından beri Tahtakalede esnaflık yaptığını dile getiren Alican Kocamüminler de 84 yılından beri yolun asfalt yüzü görmediğini,  yıllardan beri kanayan bir yara olan bu yoldan vatandaşların yaya olarak bile zor geçtiğini dile getirerek hizmetlerinden dolayı Başkan Besim Dutlulu’ya teşekkür ettiğini söyledi.

Yolun dar olduğu dönemde yayaların can sağlığının bile tehlikede olduğunu dile getiren esnaflardan Hasan Çalışkan ise yolun yapılması ile hem trafiğin hem insanların rahat bir nefes aldığını belirtti.

Tahtakale esnafları, yapılan yolun başında bir araya gelerek Başkan Dutlulu’ya teşekkürlerini iletti ve alkışlarla destek verdi.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Akhisar Kulis Haber Sitesinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video,vb.) kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.