AKHİSAR KULİS HABER

44 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI, 2 ORGANİZATÖR ŞÜPHELİSİ TUTUKLANDI

Kırkağaç’ta Manisa İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Kırkağaç İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yurtdışına çıkarılmak istenen 44 Afganistan uyruklu yabancı şahıs ile 2 Türk organizatör yakalandı. Afgan uyruklu şahısların sınır dışı edilmesi işlemlerine başlanırken 2 Türk organizatör çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

44 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI, 2 ORGANİZATÖR ŞÜPHELİSİ TUTUKLANDI
06 Şubat 2024 - 13:15

İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize İşlerle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Kırkağaç İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, 4 Şubat’ta saat 22.30 sıralarında takip ettiği iki minibüsü Kırkağaç ilçesindeki yol denetiminde durdurdu. Araçlarda yapılan aramada yurt dışına çıkarılmak istenen 44 Afganistan uyruklu kaçak göçmen ile 2 Türk organizatör yakalandı.

Öte yandan araçlarda, 2 adet şişme bot, 2 adet bot motoru, 2 adet benzin deposu ve 6 adet bot pompası ile bir adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen organizatör şüphelileri M.Y. ve M.T.G. tutuklandı. Kaçak göçmenlerin de sınır dışı işlemlerine başlanıldığı belirtildi.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Akhisar Kulis Haber Sitesinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video,vb.) kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.