AKHİSAR KULİS HABER

AKHİSAR BELEDİYESİ 15 BİN ADET ÇİÇEK DAĞITTI

Akhisar Belediyesi, içerisinde ata tohumundan üretilen sebze fidelerinin de bulunduğu 15 bin adet çiçeği Akhisarlı vatandaşlara ücretsiz dağıttı. Çiçek dağıtım törenine Akhisarlıların ilgisi ise büyük olurken Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Akhisar’ı çiçek gibi bir kent yapmak için çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

AKHİSAR BELEDİYESİ 15 BİN ADET ÇİÇEK DAĞITTI
23 Haziran 2023 - 20:46

Akhisar Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı ile sürdürdüğü hizmetlerine devam ediyor. Akhisar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun direktifleriyle çiçek dağıtımı gerçekleştirdi ve vatandaşların bahçe ile balkonlarına renk getirdi.

Belediye hizmet binası önünde gerçekleştirilen dağıtım etkinliğine ise vatandaşların ilgisi yoğun oldu.  Belediye Fidanlığında yetiştirilen bitkiler arasında ata tohumundan üretilen domates ve salatalık fideleri dışında fesleğen, sardunya, dalya gibi çiçekler de yer aldı. 7 den 70 ‘e tüm vatandaşların ilgi gösterdiği çiçek dağıtım törenine Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu da katıldı.

Akhisar’ı çiçek gibi bir kent yapmak için 15 bin adet çiçek ve yine ata tohumundan üretilen domates fideleri dağıttıklarını belirten Başkan Dutlulu , “Akhisar’ı çiçek gibi bir kent yapmak için çalışmaya devam ediyoruz. Evlerinizin, bahçelerinizin ve parklarımızın daha da güzelleşmesine katkı sağlayacak bu çiçekler, şehrimizi göz alıcı renkleriyle daha da güzelleştirecek Ata tohumundan elde ettiğimiz domates fideleri de sofralarınıza sağlıklı ve taptaze lezzetler sunacak; geleneksel tarımımızın önemini vurgulayacak. Doğayı ve yerel değerlerimizi korumak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Akhisar Kulis Haber Sitesinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video,vb.) kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.