AKHİSAR KULİS HABER

AKHİSAR BELEDİYESİ DEPREM YARDIMLARINI TOPLAMAYA DEVAM EDİYOR

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 7,7 büyüklüğündeki deprem nedeniyle Akhisar Belediyesi koordinesinde yardım kampanyası sürüyor. Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Akhisar halkının deprem bölgelerine ulaştırmak istediği yardımları Akhisar Belediyesi hizmet binasında toplamaya devam ettiklerini belirtti.

AKHİSAR BELEDİYESİ DEPREM YARDIMLARINI TOPLAMAYA DEVAM EDİYOR
15 Şubat 2023 - 10:25

Depremin ilk anından itibaren oluşturdukları kriz masası ile yardım kampanyası başlatan Akhisar Belediyesi, gönüllü vatandaşların desteği ve AFAD koordinasyonuyla birlikte şu ana kadar bölgeye 5 yardım tırı ulaştırdı.

Akhisar halkının, Akhisar Belediyesi vasıtası ile bölgeye göndermek istediği acil ihtiyaçların toplama noktasının Akhisar Belediyesi Hizmet Binası olduğunu belirten Başkan Besim Dutlulu, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Akhisar Belediyesi olarak, maddi ve manevi, gücümüz yettiğince kardeşlerimize her türlü desteği sağlamaya devam ediyoruz. Şu ana kadar bölgedeki arama ve kurtarma çalışmalarında çalışması için 47 personel, 7 damperli kamyon, 1 otobüs, 1 ambulans görevlendirdik. Ayrıca Akhisar Belediyesi ve Akhisar halkının yardımlarının bulunduğu 5 yardım tırı bölgeye ulaştı. Şu anda Akhisar Belediyesi’nde yardımları toplamaya devam ediyoruz. Bu zor günleri dayanışma ile omuz omuza hep birlikte aşacağız” dedi.

Öncelikli ihtiyaç listesinde yer alan malzemeler: Su – Ekmek- Hazır Gıda, Tek Kullanımlık Tabak- Bardak- Çatal – Kaşık, Elektrikli Isıtıcı,  Büyük Küçük Tüp, Powerbank, Jeneratör,  İç Giyim (Kadın- Erkek – Çocuk ),  Ayakkabı  (Kadın- Erkek – Çocuk ), Ketıl, Uyku Tulumu – Yastık – Battaniye

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Akhisar Kulis Haber Sitesinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video,vb.) kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.