AKHİSAR KULİS HABER

AKHİSAR BELEDİYESİ EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun yönetiminde Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirilen toplantıda 8 gündem ve 2 ek gündem maddesi ile 4 önerge görüşülerek karara bağlandı.

AKHİSAR BELEDİYESİ EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
06 Eylül 2023 - 9:57

Meclis toplantısı öncesinde konuşan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Tüm Akhisarlıların 30 Ağustos Zafer bayramını ve 6 Eylül Akhisar’ın Düşman İşgalinden Kurtuluş’unu kutladı. Başkan Dutlulu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “30 Ağustos Zafer Bayramı’nı ilçemizde coşku ile kutladık. Akhisar Belediyesi olarak biz de Kurtuluş Haftasına özel bir dizi konser etkinlikleri gerçekleştirdik.30 Ağustos’ta Hayko Cepkin, 4 Eylül’de Muazzez Ersoy konserlerini coşku ile gerçekleştirdik.6 Eylül’de de Sıla ile konser etkinliklerimiz son bulacak; tüm vatandaşlarımızı konserimize bekleriz ”dedi.

“HALKIMIZIN İHTİYAÇ DUYDUĞU HER ALANDA YANINDAYIZ”

Akhisar Belediyesi olarak yaptıkları hizmetler ile ilgili de bilgi veren Başkan Dutlulu, Cumartesi Pazarı’nda sona geldiklerini, merkez ve kırsal mahallelerde asfalt, park ve meydan projelerinin de sürdürdüğünü dile getirdi. Birçok farklı hizmeti en iyi şekilde yapma gayreti içerisinde olduklarını ifade eden Başkan Dutlulu, “Park da yapıyoruz konser de, asfalt da atıyoruz, sosyal yardım da yapıyoruz. Halkımızın ihtiyaç duyduğu her alanda yanlarında olmaya devam edeceğiz ”dedi.

BAŞKANIN MAAŞI YİNE ÖĞRENCİLERE BURS OLUYOR

Başkan Dutlulu öğrencilere yönelik gerçekleştirdiği burs yardımları ile ilgilide şunları söyledi: “Göreve geldiğimizden bu güne ilçemizdeki öğrencilere maddi ve manevi destek veriyor, her ihtiyaçlarında yanlarında olmaya çalışıyoruz. Belediye Başkanı olmadan önceki zamanlarda da öğrencilere aile olarak yardımlarımız, burs desteğimiz vardı. Belediye Başkanı olduğum da maaşımı almayacağımı belirtmiştim. Maaşımı, ülkemizin geleceği olan aydınlık gençlerimize eğitim desteği olarak veriyordum. Bu eğitim yılında yine maaşımı öğretim süresince aylık 1000 TL olarak 50 öğrencimize vereceğim. İkinci dönemimde belediye seçimlerini kazanamazsam bile eczanemden gelen kazancımla öğrencilerin burslarını yatırmaya devam edeceğim ” dedi.

“KADIN VOLEYBOLCULARIMIZI KUTLUYORUM”

Avrupa Şampiyonu olan A Milli Kadın Voleybol Takımını kutlayan Başkan Dutlulu,” Kadın voleybol takımımız büyük bir başarıya imza attı. Cumhuriyetimizin 100. yılında aldıkları zaferle hepimizin göğsünü kabarttı, ülkemizi gururlandırdı. Kendilerini yürekten kutluyorum. Ama ülkemizde ve Akhisar’da küçük bir güruh var kızlarımızı hazmedemiyor; bunlar modern çağdaş ülkeler seviyesinde olduğumuzu fark etmeyen bir grup. Kadın voleybolcularımızı hazmedemeyen bu grup beni de sevmiyor. Bu benim için gurur kaynağıdır ”dedi.

“AKHİSAR BELEDİYE MECLİSİ UYUM İÇİNDE ÇALIŞIYOR”

Son olarak Akhisar Belediyesi’nde gerçekleştirilen müfettiş denetimi ile ilgili konuşan Başkan Dutlulu,”Manisa genelinde İçişleri Bakanlığınca teftişler gerçekleştiriliyor. Belediyemizde de mülkiye müfettişleri tarafından denetleme yapılıyor. Denetlenmek iyidir; şeffaflık konusunda belediye olarak titiz davranıyoruz. Burada takdir edilen bir yönümüz de var. Belediye Meclis üyeleri ile uyumlu ve ortak akıl çerçevesinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mecliste birçok karar oy birliği ile geçiyor. Tüm belediye meclis üyelerine bu yüzden teşekkür ederim “ dedi.

Sonrasında gerçekleştirilen Eylül ayı Meclis toplantısında gündem maddeleri tek tek görüşüldü ve alınan kararlar şöyle oldu;

Gündemin 1. maddesinde yer alan ödenek aktarımı oy birliği ile kabul edilirken,2.maddesindeki ek bütçe Plan Bütçe Komisyonuna havale, 3. maddesinde yer alan Ballıca Mahallesi 106 ada 1,2,3, ve 8 parseller, 107 ada  1 ve 2 parseller, 109 ada 12 parsel, 4. maddesinde yer alan Hürriyet Mahallesi 839 ada, Atatürk Mahallesi 431 ada ve Hüseyin Eryüksel Kavşağı çevresini kapsayan alandaki imar planı değişiklikleri İmar Komisyonuna, gündemin 5. maddesinde yer alan Hacıishak Mahallesinde yer alan bir sokağa isim verilmesi hakkındaki evrak İSE Kanun Nizam ve İmar Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Gündemin 6,7 ve 8. maddelerinde yer alan konular komisyonlardan geldiği şekliyle oy birliği ile kabul edildi.

Ek gündem maddesinde yer alan, semt pazarı kurulması ile ilgili evrak Kanun Nizam ve Plan Bütçe Komisyonuna, 2 . ek gündem maddesi olan stadyum kira ücretleri ile alakalı olan konu Plan Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Meclise sunulan 4 adet önergeden beslenme desteği konulu evrak Sosyal Hizmet ve Engelliler ile Plan Bütçe Komisyonlarına, Paşa Cami çevresine Halit Paşa ismi verilmesi, Ring yoluna Dr. Devlet Bahçeli isminin verilmesi ve 91 sokağa Reddi İşgal Caddesi isminin verilmesi ile ilgili evrak Kanun Nizam Komisyonuna havale edildi.

Bir sonraki meclis toplantısının 3 Ekim Salı günü saat 16.00’da olacağı bildirildi.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Akhisar Kulis Haber Sitesinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video,vb.) kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.