AKHİSAR KULİS HABER

AKHİSAR BELEDİYESİ MAHALLE KREŞLERİ ÇOCUKLARIN HİZMETİNDE       

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun şehre kazandırdığı 3 mahalle kreşi, ilçedeki çocuklara hizmet etmeye devam ediyor.

AKHİSAR BELEDİYESİ MAHALLE KREŞLERİ ÇOCUKLARIN HİZMETİNDE       
09 Ocak 2024 - 14:09

Akhisar Belediyesi, çocuklara yönelik plan ve projeleriyle öne çıkmaya devam ederken, çocukların nitelikli eğitim aldığı ve kaliteli zaman geçirdiği Mahalle Kreşleri sayesinde aileler de gönül rahatlığıyla işlerine gidebiliyor. Seyitahmet, Hürriyet ve Efendi mahallelerinde yer alan kreşlerde, 3 ile 5 yaş arası çocuklar sadece oyun oynamakla kalmıyor, aynı zamanda uygulamalı ve bilimsel eğitimlerle eğlenerek öğreniyor.

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun göreve gelmesi ile şehre kazandırılan Mahalle Kreşlerinde, vatandaşlar işe gittiklerinde çocuklarını güvenilir ellere emanet edebiliyor, çocuklar da müzik, resim, yabancı dil eğitimi ve çeşitli kültürel eğitimleri alabiliyor. Modern ve temiz salonları bulunan kreşlerde, miniklerin tüm ihtiyaçları karşılanıyor.

‘Bu şehrin çocuklarına verdiğimiz sözleri tek tek yerine getirdik; daha nice güzel hizmetler yapacağız’ diyerek sözlerine başlayan Başkan Dutlulu, ilerleyen süreçte mahalle kreşleri sayısının arttırılacağını belirtti.

Başkan Dutlulu konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Akhisar’da 5 yıllık görev süremizde bir çok güzel hizmete imza attık. Ama benim için en önemli olan hizmetler, geleceğimizi oluşturan çocuklarımıza yönelik hizmetlerdir. Onlara ve ailelerine yardımcı olmak bizleri de fazlasıyla mutlu ediyor. Çok güzel olumlu geri dönüşler alıyoruz.

Şehrimize kazandırdığımız mahalle kreşlerimizde çocuklarımız oyunların, sanat ve müzik eğitimlerinin yanı sıra bahçelerimizde kendi ektikleri sebze, meyveleri yetiştirip topluyorlar. Bu etkinliklerle doğa sevgisi ve üretkenlik bilinci miniklerimizin kalbinde yer ediniyor.  Şu an 3 olan mahalle kreşlerimizin sayısını daha da arttıracağız. Çocuklarımızın gülümsemesi ve halkımızın güveni yürüdüğümüz yolda en büyük gücümüz. Buradan aldığımız güç ile şehrimiz için canla başla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Akhisar Kulis Haber Sitesinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video,vb.) kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.