AKHİSAR KULİS HABER

AKHİSAR BELEDİYESİ, MODEL UÇAK, DRONE VE İHA KURSU AÇIYOR

Akhisar Belediyesi, Türk Hava Kurumu işbirliği ile Radyo Kontrollü Model Uçak, Drone ve İnsansız Hava Aracı (İHA) kursu açıyor.16 yaş ve üzeri vatandaşların katılabileceği kursun sonunda katılımcılar Türk Hava Kurumu tarafından onaylı ve uluslararası geçerliliği olan bir sertifikaya sahip olacaklar.

AKHİSAR BELEDİYESİ, MODEL UÇAK, DRONE VE İHA KURSU AÇIYOR
06 Ekim 2023 - 17:09

Akhisar Belediyesi, gençlerin ve teknoloji meraklılarının ilgisini çekecek heyecan verici bir hizmete başlıyor. Akhisar Belediyesi ile Türk Hava Kurumu (THK) işbirliğiyle Radyo Kontrollü Model Uçak, Drone ve İnsansız Hava Aracı (İHA) kursları açılıyor. Kurslar, geleceğin teknolojilerine ilgi duyan herkes için eşsiz bir fırsat sunuyor. Katılımcılar, bu kurslarda alanında uzman özel eğitmenler eşliğinde radyo kontrollü model uçaklar, dronlar ve İHA’lar hakkında kapsamlı bilgi edinecekler. Hem teorik hem de pratik becerilerini geliştirecek olan kursiyerler, kurs sonunda Türk Hava Kurumu tarafından onaylanan ve uluslararası geçerliliği olan bir sertifikaya sahip olacaklar.

9 Ekim’de başlayıp  16 Ekim’e kadar devam edecek kurslar için başvurular Akhisar Belediyesi Çözüm Merkezine yapılacak.

İnsansız hava araçlarının günümüz teknolojisinde önemli bir yere sahip olduğunu belirten Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, bu kursların gençlerin teknolojiye olan ilgisini desteklemeyi ve geleceğe daha iyi hazırlanmalarına yardımcı olmayı amaçladığını belirtti.

“YENİ NESİL KURSLARLA GENÇLERİMİZİN UFKUNU AÇIYORUZ”

Açılacak bu kurslar sayesinde gençlerin insansız hava aracı teknolojilerini daha yakından tanıma ve kullanma şansı bulacaklarına değinen Başkan Dutlulu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Yeni nesil kurslarla gençlerimizin ufkunu açıyoruz. Türk Hava Kurumu işbirliğiyle Radyo Kontrollü Model Uçak, Drone ve İnsansız Hava Aracı (İHA) kurs kayıtlarımız başladı. Kurs sonunda katılımcılar THK onaylı ve uluslararası geçerliliği olan sertifika sahibi olacak. Gökyüzü tutkunları için güzel bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Bu alana merakı olan herkesi kurslarımıza bekleriz.”

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Akhisar Kulis Haber Sitesinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video,vb.) kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.