AKHİSAR KULİS HABER

AKHİSAR BELEDİYESİ VE BÜYÜKŞEHİR’DEN ORTAKLAŞA DENETİM

Akhisar Belediyesi ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, Akhisarlı vatandaşların cadde ve sokaklarda yaya ulaşımında sorun yaşamaması adına kaldırım işgali denetimi gerçekleştirdi.

AKHİSAR BELEDİYESİ VE BÜYÜKŞEHİR’DEN ORTAKLAŞA DENETİM
20 Temmuz 2023 - 18:59

Pazaryeri denetimlerini sürdüren Akhisar Belediyesi Zabıta ekipleri Akhisar genelinde yaya ulaşımı denetimlerini de hızlandırdı. Bu kapsamda Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri ile birlikte ortaklaşa cadde ve sokaklarda kaldırım işgaline karşı denetim gerçekleştiren Akhisar Belediyesi Zabıta ekipleri, ana cadde üzerlerindeki reklam dubaları ile masa ve sandalye işgaline karşı esnafları uyardı.

“VATANDAŞLARIMIZDAN VE ESNAFLARIMIZDAN DUYARLILIK BEKLİYORUZ”

Konu ile ilgili açıklama yapan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Akhisar Belediyesi Zabıta ekiplerimiz, Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri ile birlikte cadde ve sokaklarda kaldırım işgaline karşı ortaklaşa denetim gerçekleştirdi. Denetimlerimiz artarak devam edecek. Kaldırımlar yayalara aittir. Lütfen kaldırımları işgal etmeyelim; edenleri de uyaralım. Bu konuda vatandaşlarımızdan ve esnaflarımızdan duyarlılık bekliyoruz” dedi.

Zabıta ekipleri tarafından esnaflara, ”Kaldırımların yayalara ait olduğu, engelli ve bebek arabalı vatandaşların kaldırım işgalleri sebebiyle mağduriyet yaşadığı” bilgilendirmelerinde bulunuldu. Cadde ve Sokak üzerinde yayalara engel olabilecek eşyalar ise bizzat ekipler tarafından sökülerek kaldırıldı.

Zabıta ekipleri kaldırım ve yol işgaline izin vermezken engelli rampaları önlerine park eden araç sahiplerine de uyarılarda bulundu.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Akhisar Kulis Haber Sitesinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video,vb.) kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.