AKHİSAR KULİS HABER

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

AKHİSAR BELEDİYESİ’NDEN AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE 280 BİN TL DESTEK

Akhisar Belediyesi, ilçede faaliyet gösteren 11 amatör spor kulübüne toplamda 280 bin TL nakdi destekte bulundu.

AKHİSAR BELEDİYESİ’NDEN AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE 280 BİN TL DESTEK
15 Mart 2023 - 11:01

6 Şubat’ta meydana gelen deprem felaketinde hayatını kaybedenleri anarak sözlerine başlayan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, 15 Mart’ta Şanlıurfa’da gerçekleşen sel felaketinde hayatını kaybedenleri rahmetle andı ve geçmiş olsun dileklerini iletti.  

Amatör spor kulüplerinin kısıtlı imkanlarla güzel işlere imza attığına değinen ve bu desteklere ihtiyacı olduğunu ifade eden Başkan Besim Dutlulu, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:  “Öncelikle hepiniz hoş geldiniz. Sizlerin de bildiği gibi, bizden önceki yıllarda bu yardımlar malzeme desteği olarak ya da büyük çoğunluğu profesyonel futbol kulüplerine aktarılarak gerçekleştiriliyordu. Ancak bizim anlayışımıza göre bu desteklemenin, zor şartlar altında güzel işler üreten amatör spor kulüplerine yapılması yönünde oldu. Göreve geldiğimiz günden itibaren gerek ulaşım desteği, gerek saha desteği, gerekse malzeme ve ekipman desteği konusunda tüm imkanlarımızla yardımcı olduk. Olmaya da devam edeceğiz.

Şehrimizde bu işi hakkıyla yapan çok sayıda amatör spor kulübümüz var. Bizim belediye spor kulübümüz de var. Burada bizim amacımız profesyonel futbol kulübü kurmak değil, gençlerin spora yönlendirilmesi, sağlıklı nesiller yetiştirmek ve amatör spor branşlarını desteklemektir. Çünkü geleceğin sporcuları bu küplerde yetişiyor. Amatör spor kulüpleri bu yönden bizim için çok önemli. Türkiye’de futbol ve diğer spor branşları gelişecekse bu amatör spor kulüplerinin destek ve emekleri ile olacak. Spora verdiğiniz önem dolayısıyla hepinize emeklerinizden dolayı teşekkür ediyorum.

Bu kapsamda şehrimizdeki amatör spor kulüplerine, ihtiyaçlarını karşılamaları için toplamda 280 Bin ₺ nakdi destekte bulunduk. Kulüplerimizin yanında olamaya, sporu ve sporcuyu desteklemeye devam edeceğiz. Tüm spor kulüplerine başarılar diliyorum” dedi.

Akhisar Belediye Meclis Salonunda düzenlenen törene katılan 11 spor kulübü, desteklerinden dolayı Akhisar Belediye Başkanına teşekkür etti. Törene Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Ekrem Kayserili, Spor İşleri Müdürü Recep Burkay, kulüp başkanları ve sporcular katıldı. Tören sonunda hatıra fotoğrafı çekildi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Akhisar Kulis Haber Sitesinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video,vb.) kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.