AKHİSAR KULİS HABER

AKHİSAR ÇAĞLAK FESTİVALİ YARIŞMALARINDA DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

564. Çağlak festivali kapsamında Akhisar Belediyesi tarafından düzenlenen spor turnuvaları sona erdi. Masa tenisi, açık satranç ve trap atışı turnuvalarında başarılı olup dereceye girenlere ödülleri verildi.

AKHİSAR ÇAĞLAK FESTİVALİ YARIŞMALARINDA DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ
22 Mayıs 2023 - 14:08

Akhisar Belediyesi tarafından düzenlenen 564. Çağlak festivali spor turnuvaları sona erdi.Turnuvalar kapsamında açık satranç, masa Tenisi ve trap atışı turnuvaları gerçekleştirildi.

30 yıldır geleneksel olarak devam eden açık satranç  turnuvası 6 kategoride düzenlenen 200’ün üzerinde sporcunun katılımı ile 2 gün sürdü. 6 kategoride ilk 3’e giren sporculara kupa ve ilk 10’a giren sporculara ise madalya takdimi yapıldı.

Bu yıl 1’incisi gerçekleştirilen masa tenisi turnuvasına da ilgi yoğundu. 100’e yakın sporcunun yarıştığı ve kıran kırana geçen final müsabakalarında başarılı olan sporcular madalya ve kupa ile ödüllendirildi.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Trap Atışları turnuvası da büyük heyecan içerisinde gerçekleşti. Türkiye’nin birçok noktasından katılan 200’e yakın atış sporcusu birbirleriyle kıyasıya yarıştı.

Spor yarışmalarında dereceye girenlere ödüllerini veren Akhisar Belediye Başkan Yardımcısı Bedri Türk ise, Akhisar Belediyesi olarak spor ve sporculara desteklerinin artarak devam edeceğini, spor organizasyonlarının rekabeti arttırdığını ve başarılı sporcu yetiştirmek açısından çok önemli olduğunu dile getirdi.

Çağlak Festivali etkinlikleri kapsamında müzik konserleri de bugün start alıyor. Akhisar Belediyesi Hüsnü Kahraman Kültür Parkı Gölet alanında düzenlenecek olan konser etkinliklerinin ilki 22 Mayıs Pazartesi (bugün) saat 20.30’da Teoman konseri ile başlayacak .Konser etkinlikleri 23 Mayıs Salı Duman konseri, 24 Mayıs Çarşamba Sefo, 25 Mayıs Perşembe Ziynet Sali ile devam ederken 26 Mayıs Cuma günü Edis konseri ile son bulacak.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Akhisar Kulis Haber Sitesinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video,vb.) kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.