AKHİSAR KULİS HABER

AKHİSAR, İL OLMASI BEKLENEN İLÇELER ARASINDA

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli 100 il mesajı verdi. Bahçeli’nin sözlerinin ardından hangi ilçelerin düzenlemeden yararlanacağı merak konusu oldu.

AKHİSAR, İL OLMASI BEKLENEN İLÇELER ARASINDA
14 Haziran 2023 - 10:00

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim sürecinin sona ermesinin ardından yeni yasama döneminde, partisinin ilk grup toplantısında il sayısıyla ilgili dikkat çeken bir mesaj verdi.

Bahçeli, “Cumhuriyet’in 100’ncü yıldönümünde 100 maddelik Anayasa teklif metnimiz de çoktan hazırlanmıştır. Yeni yüzyılda 100 il, 1000 ilçeden müteşekkil idari yapısıyla gücüne güç katmış bir Türkiye’yi inşa ve ihya etmemiz mümkündür.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de bağlı olduğu ilin merkez ilçesine uzaklığı, nüfus büyüklüğü, sosyo-ekonomik koşulları gibi kriterlerle il olmaya en yakın ilçeler sıralandı. O ilçeler arasında Akhisar‘da yer alıyor.

İŞTE İL OLMAYA ADAY OLAN O İLÇELER:

-Polatlı, Ankara
-Yüksekova, Hakkari
-Kahta, Adıyaman
-Midyat, Mardin
-Siverek, Şanlıurfa
-Ergani, Diyarbakır
-Cizre, Şırnak
-Nazilli, Aydın
-Edremit, Balıkesir
-Alanya, Antalya
-Manavgat, Antalya
-Lüleburgaz, Kırklareli
-Bandırma, Balıkesir
-İskenderun, Hatay
-İnegöl, Bursa
-Ünye, Ordu
-Kozan, Adana
-Fethiye, Muğla
-Erciş, Van
-Tarsus, Mersin
-Akhisar, Manisa
-Çorlu, Tekirdağ
-Ereğli, Konya
-Elbistan, Kahramanmaraş

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Akhisar Kulis Haber Sitesinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video,vb.) kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.