AKHİSAR KULİS HABER

AKHİSAR KENT ORMANI HAYATA GEÇİYOR

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Akhisar halkına müjdeli bir haber verdi. Başkan Dutlulu, uzun zamandır beklenen Akhisar Kent Ormanı projesinin hayata geçeceğini duyurdu. Daha önce Çağlak Alanı olarak bilinen ve yaklaşık iki yıl önce ihaleye çıkarılan alanın ihalesi, Akhisar Belediyesi tarafından kazanılmış, ancak daha sonra iptal edilmişti. Bu süreçte kamuoyuna fazla yansıtılmayan ve şikayet edilmeyen bu gelişme, geçtiğimiz günlerde yeniden ihaleye çıkarıldı ve Akhisar Belediyesi bu kez ihaleyi kazandı.

AKHİSAR KENT ORMANI HAYATA GEÇİYOR
03 Temmuz 2024 - 16:30

Başkan Dutlulu, Akhisar Belediyesi’nin 20 yıllığına Çağlak Ormanı’nın sahibi olduğunu ve bu alanın Akhisar halkının kullanımına sunulacağını belirtti. Kent Ormanı projesi kapsamında, kafeterya ve restoranlar, çocuklar için oyun alanları, yürüyüş parkurları, piknik alanları ve geleneksel atlı sporlar için özel alanlar yer alacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin başarılı kent ormanı projelerinden ilham alınarak geliştirilecek olan bu proje, Akhisar’a yeni bir yaşam alanı kazandıracak.

Projeyle ilgili açıklamalarına devam eden Başkan Dutlulu, yaz aylarında projenin geliştirilip, kış aylarında hazırlanacağını söyledi. Ekonomik koşulların elverişli olması durumunda, gelecek yaz Akhisar halkının bu güzel mesire alanına kavuşacağını müjdeledi. Akhisar Kent Ormanı projesi, şehrin sosyal yaşamına büyük katkı sağlayacak ve halkın dinlenme, eğlence ve spor ihtiyaçlarını karşılayacak modern bir tesis olacak.

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Akhisar halkının sabırsızlıkla beklediği bu projeyi hayata geçirmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade etti ve halkın bu yeni yaşam alanında keyifli vakit geçireceğini belirtti.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Akhisar Kulis Haber Sitesinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video,vb.) kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.