AKHİSAR KULİS HABER

AKHİSAR’A ATATÜRK ANI EVİ AÇILACAK

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’te doğup büyüdüğü evin mimari açıdan birebir aynısını Akhisar’da yapacaklarını müjdeleyen Akhisar Belediye Başkanı ve Adayı Besim Dutlulu, evin içerisinde oluşturulacak müzede vatandaşların gezerek tarihin derinliklerine yolculuk yapabileceklerini vurguladı.

AKHİSAR’A ATATÜRK ANI EVİ AÇILACAK
21 Mart 2024 - 19:11

5 yıl boyunca hayata geçirdiği çalışmaları ile halkın takdirini toplayan Başkan Besim Dutlulu, Akhisar’da yapacakları Atatürk Anı Evi ile ilgili bilgi verdi. Akhisar’daki balkan göçmenlerinin talebi üzerine böyle bir projeye başladıklarını ifade eden Başkan Dutlulu, Atatürk Anı Evi’nin tamamlandığında kente değer katacağını ve şehrin önemli kültür duraklarından biri olacağını söyledi.

SELANİK’TEKİ EVİN BİREBİR AYNISI OLACAK

Dutlulu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu ve kurtarıcı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’te doğduğu ve çocukluğunun geçtiği evin mimari açıdan birebir aynısını Akhisar’ımızda yapacağız. Halkımız ve dışarıdan gelen misafirlerimiz burayı ziyaret ederek, içerisinde açacağımız müzede tarihin derinliklerine yolculuk yapabilecek. Misafirlerimizi gezdirebileceğimiz önemli duraklardan birisi olacak Atatürk Anı Evi, kentimize değer katacak” dedi.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Akhisar Kulis Haber Sitesinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video,vb.) kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.