AKHİSAR KULİS HABER

AKHİSAR’DA ADALET 22 YIL SONRA YERİNİ BULDU

Akhisar’da, silahlı saldırıda hayatını kaybeden Fettah Arslan (30) cinayetinin şüphelisi 4 kişi, 22 yıl sonra İzmir’in Bayındır ilçesinde yakalanıp, tutuklandı. Şüphelilerin kimliklerini gizleyip, yıllarca inşaat ustası olarak çalıştıkları ortaya çıktı.

AKHİSAR’DA ADALET 22 YIL SONRA YERİNİ BULDU
09 Mart 2023 - 15:24

Akhisar’ın kırsal Sazoba Mahallesi’nde 2001 yılında Fettah Arslan, silahlı saldırıda yaşamını yitirdi. Jandarma ekipleri, olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında şüphelilerin İ.İ., M.İ., M.İ. ve F. İ. olduğunu belirledi.

YAKINLARI TAKİBE ALINDI

Ancak yıllarca şüpheliler yakalanamadı. Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), dosyayı yeniden ele alarak 4 şüphelinin yakalanması için soruşturmayı derinleştirdi ve aile fertlerini takibe aldı.

DİNİ NİKAHLA EVLENDİLER

Ekipler, şüphelilerin dini nikahla evlendiklerini, bu evliliklerden çocuklarının dünyaya geldiğini ve İzmir’in Bayındır ilçesinde oturduklarını belirledi.

4 ADRESE OPERASYON DÜZENLENDİ

Teknik ve fiziki takibin ardından dün sabah saatlerinde ekipler, ilçede 4 farklı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda 4 şüpheli gözaltına alındı.

ŞÜPHELİLER TUTUKLANDI

Şüpheliler, jandarmadaki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi’nce tutuklandı.

İNŞAATTA ÇALIŞIP FARKLI İSİM KULLANDILAR

JASAT tarafından yapılan çalışmada, şüphelilerin inşaatlarda usta olarak çalıştıkları ve aileleriyle aynı evde yaşadıkları tespit edildi.

Ayrıca, şüphelilerin komşularına kendilerini farklı isimlerle tanıttıkları öğrenildi.  

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Akhisar Kulis Haber Sitesinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video,vb.) kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.