AKHİSAR KULİS HABER

AKHİSAR’DA ATATÜRK’E SAYGI DURUŞU

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 85. yılında tüm yurtta olduğu gibi Akhisar’da da saygı duruşuyla anıldı.

AKHİSAR’DA ATATÜRK’E SAYGI DURUŞU
10 Kasım 2023 - 13:58

Türkiye Cumhuriyeti‘nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 85. yılında tüm yurtta olduğu gibi Akhisar’da da düzenlenen törenlerle anıldı. Saatler 09.05 gösterdiğinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk için sirenler çaldı ve şehirde hayat adeta 2 dakikalığına durdu.

Milli Egemenlik Meydanında düzenlenen anma törenine Akhisar Kaymakamı Murat Kütük, Akhisar Hava Meydan ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Albay Hüseyin Borazan, Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Sebahattin Erkaya, protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Atatürk Anıtı’na çelenk sunmanın ardından saatler 09.05 gösterdiğinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk için sirenler çaldı. Sirenlerin çalması esnasında cadde ve sokakta ilerleyen vatandaşlar saygı duruşunda bulundu. Ardından herkes hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okudu.


OKULLARDA DA TÖRENLER DÜZENLENDİ

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85’inci yılında tüm yurttaki okullarda saat 9’u 5 geçe çalan siren sesiyle hayat durdu. Öğrenciler Atatürk’ü, önce saygı duruşu ardından İstiklal Marşı’yla andı. Kentte öğrenciler, öğretmenleriyle hazırladıkları koreografileri sergiledi.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Akhisar Kulis Haber Sitesinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video,vb.) kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.