AKHİSAR KULİS HABER

AKHİSAR’IN GENÇ HAFIZLARI İCAZETLERİNİ ALDI

Akhisar Müftülüğü ’ne bağlı Hilaliye Kur’an Kurslarında hafızlığını tamamlayarak mezun olan kız-erkek 121 öğrenci için ‘Hafızlık İcazet Programı’ düzenlendi.

AKHİSAR’IN GENÇ HAFIZLARI İCAZETLERİNİ ALDI
26 Eylül 2023 - 16:27

Hilaliye Külliyesi Şahin Hoca Camii’nde düzenlenen merasime Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kadir Dinç, Manisa İl Müftüsü Şükrü Kabukçu, Akhisar Müftüsü Muhammet Salman, misafir il ve ilçe müftüleri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda duygu dolu anlar yaşandı.

“KUR’AN-I KALBİNE İNDİRENLER KALPLERİNİ KARANLIKTAN KURTARMIŞLARDIR”

Hafızların sevincine ortak olan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kadir Dinç, yaptığı konuşmada “Hafızlık nimeti her ferde nasip olacak bir nimet değildir. Bu kardeşlerimiz eşsiz bir nimetin sahibi olmuşlardır. Cenab-ı Hak İbrahim Suresi birinci ayette ‘Kur’an-ı Kerim insanlığı karanlıktan aydınlığa çıkarmak için gönderilmiştir.’ buyuruyor. Kur’an’ı kalbine indirenler kalplerini karanlıktan kurtarmışlardır. Kur’an’ı hanelerine indirenler hanelerini karanlıktan kurtarmışlardır. Kur’an-ı hayatlarına indirenler hayatlarını karanlıktan kurtarmışlardır. Bu Hafız kardeşlerimiz sadece Akhisar’ımızı değil bütün insanlığı karanlıktan kurtaracak kitabın varisi olmuşlardır. İnşallah hıfzettikleri Kur’an’ın ahlakına ve ahkamına sahip olarak diğer tahsil planları ile birlikte medeniyetimizin taşıyıcı sütunları olacaklardır.” dedi.

Programda Manisa İl Müftüsü Şükrü Kabukçu ve Akhisar Müftüsü Muhammet Salman’ın gerçekleştirdiği açılış ve selamlama konuşmalarının yanı sıra dünyaca tanınan hafız okuyucular tarafından Kur’an tilaveti gerçekleştirildi.

Kur’an-ı Kerim tilavetleri, icazet alan hafız öğrencilerin kısa sureleri okumaları ve Reisü’l-Kurra Mustafa Demirkan’ın duasıyla devam eden program, hafızlık eğitimini tamamlayan öğrencilere hediye takdimiyle sona erdi.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Akhisar Kulis Haber Sitesinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video,vb.) kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.