AKHİSAR KULİS HABER

AKHİSARLI MİNİKLERE AFETE HAZIRLIK EĞİTİMİ

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, ‘Ben Minik Tarzan’ım Afetlere Hazırım’ projesi kapsamında Akhisar Şehit Yüzbaşı Necdi Şentürk Anaokulu öğrencilerine afet farkındalık eğitimi verdi.

AKHİSARLI MİNİKLERE AFETE HAZIRLIK EĞİTİMİ
05 Nisan 2024 - 16:52

Afet Bilgisi=Hayat Bilgisi” sloganıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ‘Ben Minik Tarzan’ım Afetlere Hazırım’ projesi kapsamında, Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığına bağlı Köpek Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Akhisar Şehit Yüzbaşı Necdi Şentürk Anaokulu öğrencilerinin konuğu oldu. Katılım sağlayan öğrenci ve velilere Afet ve Durum Yönetimi Uzmanı Serhan Karabey Doğru tarafından afet farkındalık eğitimi verildi. Eğitimde, afetlerde en büyük yardımcılarımız olan eğitimli can dostlarımıza da yer verildi.

Programlarla ilgili açıklama yapan Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Erhan İnce, “Başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak, afetlerin öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışları bireylere kazandırmak adına programlarımıza ve projelerimize devam ediyoruz. Bu kapsamda afetlerde görev yapan eğitimli köpeklerimizle çocuklarımızı buluşturduk. Manisa genelinde 10 bin öğrenciye afet farkındalık eğitimi verdik ve çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Akhisar Kulis Haber Sitesinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video,vb.) kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.