AKHİSAR KULİS HABER

BAKIRLIOĞLU; KAPANAN BELEDİYELER YENİDEN AÇILACAK

Cumhuriyet Halk Partisi Manisa 2. sıradan yeniden aday olan Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu seçim çalışmalarına Saruhanlı’da devam etti.

BAKIRLIOĞLU; KAPANAN BELEDİYELER YENİDEN AÇILACAK
16 Nisan 2023 - 12:51

Saruhanlı İlçe Başkanlığında partililerle ve vatandaşlarla bir araya gelen Bakırlıoğlu daha sonra Milletvekili Adayı Aysu Helvacıoğlu, Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Millet ittifakımızın İlçe Başkanları ile beraber Koldere ve Paşaköy kasabalarında çarşı esnafını ziyaret etti.

Esnafın ve vatandaşların talep ve isteklerini dinleyen CHP’li Bakırlıoğlu Kemal Kılıçdarğlu’nun Cumhurbaşkanlığında ve Millet İttifakının iktidarında yapacaklarını anlattı.

KAPANAN BELDE BELEDİYELER YENİDEN AÇILACAK

Saruhanlı’nın geçmişte en fazla belde belediyesine sahip olduğunu hatırlatan Bakırlıoğlu AKP iktidarında büyükşehir yasası ile tüm belde belediyeleri kapatıldığını ve buraların mahalleye dönüştürüldüğünü belirtti.

Bakırlıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü. Saruhanlı’da 13 belde belediyesi kapandı. Bu belediyelerin hangi partiden seçilirse seçilsinler halka hizmet ediyordu. Şimdi bütün yük büyükşehir ve ilçe belediyelerine kaldı.

Saruhanlı belediyemiz tüm kasaba ve kırsal mahallelere en iyi şekilde hizmet götürüyor. Bunda bir sorun yok.

Fakat bir ucundan bir ucu 230 km olan bin’den fazla mahallesi olan Manisa’da büyükşehir belediyesinin hizmetler aksıyor. 

Altılı masanın ortak mutabakat metninde de “Daha önce kapatılan belde belediyelerinin yeniden açılması ve yeni belediye ihdasını ihtiyaçlar doğrultusunda değerlendireceğiz” ifadesi yer almaktadır.

Bu doğrultuda kapanan belediyelerin yeniden açılması için çalışmaları hep birlikte yapacağız.

AFETTEN ZARAR GÖREN ÇİFTÇİNİN YANINDAYIZ

Geçtiğimiz günlerde Manisa genelinde yaşanan don afetine de değinen CHP manisa milletvekili ahmet Vehbi Bakırlıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü. Yaşanan don afeti bağ ve bahçelerde büyük hasara neden oldu. CHP Milletvekilleri olarak ilk günden itibaren çiftçimizin yanında olduk. Üreticinin özellikle TARSİM konusundaki haklı şikayetlerini dinledik. Seçiden sonra yapacağımız ilk iş Manisa’nın afet bölgesi ilan edilerek çiftçi borçlarının ertelenmesi ve hasarlarının tazmin edilmesi konusunda çalışma yapmak olacaktır.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Akhisar Kulis Haber Sitesinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video,vb.) kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.