AKHİSAR KULİS HABER

BAŞKAN DUTLULU 5 YILLIK MAAŞININ TAMAMINI ÖĞRENCİLERE BAĞIŞLADI

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, 5 yıl boyunca görev yaptığı belediye başkanlığı döneminde hiç maaş almadı; tüm maaşını ihtiyaç sahibi öğrencilere burs olarak bağışladı.

BAŞKAN DUTLULU 5 YILLIK MAAŞININ TAMAMINI ÖĞRENCİLERE BAĞIŞLADI
05 Şubat 2024 - 13:23

Göreve geldiği günden beri yaptığı güzel işlerle Akhisar’ı Türkiye’de tanınır bir hale getiren ve herkesin takdirini toplayan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, halkçı, sosyal ve çalışkan belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Belediye Başkanlığı görevinden önce Eczanesinden elde ettiği gelir ile de onlarca ihtiyaç sahibi öğrenciye burs veren Başkan Besim Dutlulu, 2019 yılında göreve geldiği günden bu güne belediye başkanlığı maaşına hiç dokunmadı ve 5 yıllık görev süresi boyunca maaşının tamamını ihtiyaç sahibi öğrencilere burs olarak yatırdı. Besim Dutlulu’nun belediye başkan yardımcıları da, ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik yapılan bu desteklemeye katkıda bulundu.

Akhisar Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne başvuru yapan ihtiyaç sahibi öğrenciler, daha sonra sosyal medya hesaplarından canlı ve şeffaf şekilde yapılan kura çekimiyle burs almaya hak kazandı.

Birçok ihtiyaç sahibi öğrenci bu destekler sayesinde okullarını bitirip öğrenimlerini tamamlayabildi. Başkan Dutlulu, görevde olduğu süre boyunca maaşını öğrencilere burs olarak vermeye devam edeceğini söyledi.

Akhisar Belediyesi’nde daha önce böyle bir destekleme görmediğini belirten öğrenciler, destekleri için Başkan Dutlulu’ya teşekkür etti.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Akhisar Kulis Haber Sitesinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video,vb.) kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.