AKHİSAR KULİS HABER

BAŞKAN DUTLULU, KADIN EMEĞİ VE SANAT SOKAĞI ESNAFLARI İLE BULUŞTU

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Akhisar Kadın Derneği tarafından düzenlenen Kadın Emeği ve Sanat Sokağı esnaflarının yer aldığı kahvaltı programına katıldı.

BAŞKAN DUTLULU, KADIN EMEĞİ VE SANAT SOKAĞI ESNAFLARI İLE BULUŞTU
19 Aralık 2023 - 15:28

Başkan Dutlulu’ya etkinlikte eşi Özge Ekmen Dutlulu, Akhisar Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Tınazlı ve Ekrem Kayserili’nin yanı sıra Akhisar Belediyesi meclis üyeleri de eşlik etti.

Başkan Dutlulu program öncesi Akhisar Belediyesi Kadın Emeği ve Sanat Sokağında yaptıkları el emeği ürünleri satışa sunan kadın esnafları ziyaret ederek, işleri ile ilgili bilgiler aldı ve bereketli kazançlar diledi.

Daha sonra Akhisar Kadın Derneği Başkanı Hayriye Hacet ve yönetim kurulu üyeleri ile kahvaltı programında buluşan Başkan Dutlulu, derneğin çalışmaları ile ilgili Başkan Hacet’ten bilgi aldı.

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’ya etkinliğe katıldığı için teşekkür eden Akhisar Kadın Derneği Başkanı Hayriye Hacet, Kadın Emeği ve Sanat Sokağı esnafı ile dayanışma yemeğinde bir araya geldiklerini belirterek,  “Başkanımız Besim Dutlulu’ya böyle bir sokağı ve dükkanları Akhisarlı kadınlara kazandırdığı için bir kez daha teşekkür ederim” dedi.

Kadınların ülke üretiminde çok büyük bir etkiye sahip olduğunu belirten Başkan Dutlulu ise; “Bugün bizleri Akhisar Kadın Derneği çatısı altında birlik beraberlik amaçlı kahvaltı programında ağırlayan başta  Kadın Emeği ve Sanat Sokağı esnaflarımız olmak üzere, Akhisar Kadın Kooperatifine ve 8 Mart Kadın ve Dayanışma Derneği’ne teşekkür ederim. Kadınlar ülke ekonomisinin en temel taşıdır. Akhisar Belediyesi olarak biz de kadınların üretimdeki etkisini arttırmak için birçok proje geliştirdik ve geliştirmeye devam edeceğiz. Kadın Emeği ve Sanat Sokağı ile kadınlarımıza kendi ürettikleri ürünleri burada sergileme ve satışa sunma fırsatı sağladık. Kadınlarımıza yönelik istihdam projeleri geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Başkan Dutlulu daha sonra ise esnaflar ile talep ve öneriler üzerine sohbet gerçekleştirdi.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Akhisar Kulis Haber Sitesinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video,vb.) kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.