AKHİSAR KULİS HABER

BAŞKAN DUTLULU VE BAŞKAN ZEYREK’E AKHİSAR KÖYLERİNDEN TAM DESTEK

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek seçim çalışmaları kapsamında köy köy, mahalle mahalle ziyaretlerine devam ediyor. Bu kapsamda Akhisar’ın Yayakırıldık ve Kavakalan kırsal mahalleleri ziyaret edildi. Akhisar’da başarılan güzel işleri tüm Manisa’ya yayacaklarını belirten Büyükşehir Başkan Adayı Ferdi Zeyrek, göreve geldiği takdirde yapacağı hizmet ve projeler hakkında vatandaşları bilgilendirdi.

BAŞKAN DUTLULU VE BAŞKAN ZEYREK’E AKHİSAR KÖYLERİNDEN TAM DESTEK
22 Ocak 2024 - 13:31

Manisa’nın büyükşehir olduğunu fakat küçük hizmetlerde bile yetersiz kaldığını belirten Büyükşehir Başkan Adayı Zeyrek, göreve geldiklerinde Manisa’nın 17 ilçesiyle birlikte belediyecilik hizmetlerinden tam anlamıyla faydalanacağını vurguladı.

ZEYREK, “CENGİZ ERGÜN’Ü, ARANIZDA KİM NE ZAMAN GÖRDÜ?”

Zeyrek, “Şimdi buradan soruyorum. Cengiz Ergün’ü, aranızda kim ne zaman gördü? 5 yıl önce görenler çok şanslıymış. Görebilen kimse yok. Çünkü o halk değil, halktan biri değil. Halkın sorunlarından bihaber. Ama ben hep içinizde olacağım. Buraya gelerek taleplerinizi bizzat sizlerden dinleyeceğim. Besim Başkan gibi halkın içinde gezen, onlarla birebir iletişim kuran bir belediye başkanı olacağım. 1 Nisan itibariyle 2 ton suyu 1 TL yapacağız. Bunu nasıl yapacağız? Büyükşehir Belediyesi şu an suyu pahalıya imal ediyor. Pompaların yüzde 40’ı çalışıyor, yüzde 60’ı atıl durumda. Bu pompaları güncelleyerek, elektrik için güneş enerji santralleri yaparak bu suyu daha ucuza üreteceğiz. Bu suyu ucuza ürettiğimiz parayı da halka vereceğiz. Bu yüzden 2 ton su 1 lira olacak. 2 ton su şu demek; sabah kalkıp elimizi yüzümüzü yıkadık, çamaşırı bulaşığı yıkadık, duşumuzu aldık, bir ayda 2 ton su kullanmış oluyoruz. Yani bu su insan hakkıdır. Parası olmayan bir kimse çamaşırını yıkayamayacak mı? Bulaşığını yıkayamayacak mı? Böyle bir şey yok. Mademki büyükşehirin böyle bir imkanı var, bu imkanı kullanmayan büyükşehir belediye başkanına da burada oy yok” ifadelerini kullandı.

“SİZLERİN DUASI VE DESTEĞİYLE ŞEHRİMİZİ ÇOK DAHA GÜZEL BİR GELECEĞE TAŞIYACAĞIZ”

Havanın soğuk olmasına rağmen Yayakırıldık ve Kavakalan Mahallelerinin sıcak karşılamaları ile ısındıklarını belirten Başkan Dutlulu, “Akhisar’da 5 sene çok çalıştık. Daha önceki yönetimler gibi kapalı kapılar arkasında belediyeyi yönetmedik. Burada sizlerle görüşerek, sizlerin sorunlarını yine sizlerden dinleyerek çalıştık. Akhisar’ımızda güzel eser ve hizmetlere imza attık. Akhisar’da başardığımız güzel işleri şimdi Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Ferdi Zeyrek ile tüm Manisa’ya yayacağız. Misafirperverlikleri, hoş sohbetleri ve güzel dilekleri için vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sizlerin duası ve desteğiyle şehrimizi çok daha güzel bir geleceğe taşıyacağız” dedi.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Akhisar Kulis Haber Sitesinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video,vb.) kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.