AKHİSAR KULİS HABER

BAŞKAN DUTLULU’DAN 6 ŞUBAT DEPREMİ YILDÖNÜMÜ MESAJI

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli olarak meydana gelen, 11 ilin etkilendiği ve binlerce yurttaşın hayatını kaybettiği deprem felaketinin yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

BAŞKAN DUTLULU’DAN 6 ŞUBAT DEPREMİ YILDÖNÜMÜ MESAJI
06 Şubat 2024 - 13:00

Başkan Dutlulu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“6 Şubat 2023’te yaşanan, binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya, Diyarbakır, Adana, Kilis ve Elazığ’da büyük yıkımlara neden olan, hepimizi derinden yaralayan deprem felaketlerinin üzerinden tam bir yıl geçti.

Depremin ardından sonraki süreçte, 11 ilin acısını derinden yaşayan Akhisar’da birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güzel örneklerini sergileyerek pek çok depremzedeye destek olurken; afet bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için de gece gündüz çalıştık.

Hatay, Kahramanmaraş ve Adıyaman başta olmak üzere depremden etkilenen tüm illerimizde yurttaşlarımıza 7’den 70’e tüm Akhisarlıların yardımlarını ulaştırdık. Gıda ve hijyen malzemelerinin yanı sıra, barınma, ısınma gibi konularda ihtiyaçları karşılamak için seferber olduk.

İlçemize gelen depremzedelerin hayatını kolaylaştırmak için tüm imkanlarımızı seferber ettik, başta çocuklar olmak üzere şehrimizde misafir ettiğimiz tüm depremzede ailelere psikolojik destek sağladık.

Akhisar Belediyesi olarak, afetlere karşı hazırlıklı olmak, acil durum müdahale planlarını güçlendirmek ve vatandaşlarımızın güvenliğini en üst düzeyde tutmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bundan sonra da şehrimizin daha güvenli ve dirençli bir yapıya kavuşması için hız kesmeden, el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz.

6 Şubat, acısı hiç dinmeyecek bir tarih olarak hafızalarımızdaki yerini aldı. Allah, ülkemize bir daha böyle acılar yaşatmasın.

Depremlerde kaybettiğimiz vatandaşlarımızı rahmet ve minnetle anıyor, ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum.

Bu zorlu süreçte, yaşanan acıyı yüreklerinde hissedip karınca kararınca yardıma koşan gönlü büyük Akhisar halkı başta olmak üzere, devletimizin tüm kurumlarına, sivil toplum kuruluşlarına bir kez daha en içten şükranlarımı sunuyorum. Birlik, beraberlik ve dayanışmanın gücüyle bu zor günleri aşacağız” dedi.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Akhisar Kulis Haber Sitesinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video,vb.) kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.