AKHİSAR KULİS HABER

CHP MANİSA BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI TANITILDI

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adayları Manisa Atatürk Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında sahneye çıktı. CHP’nin 17 ilçe ve büyükşehir belediye başkan adayları kamuoyuna tanıtıldı.

CHP MANİSA BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI TANITILDI
03 Şubat 2024 - 18:12

Cumhuriyet Halk Partisi belediye başkan adayları bugün Manisa Atatürk Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında sahneye çıktı. CHP’nin 17 ilçe ve büyükşehir belediye başkan adayları kamuoyuna tanıtıldı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel memleketi Manisa’da partisinin il teşkilatı tarafından düzenlenen belediye başkan adayları tanıtım toplantısına katıldı. Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen tanıtım toplantısına yoğun katılım olurken, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve eşi Didem Özel salona girişinde sevgi gösterileri ile karşılandı. Belediye başkan adayları da toplantıya eşleriyle birlikte katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından programın açılış konuşmasını yapan CHP Manisa İl Başkanı İlksen Uludağ Özalper, Manisa için tarihi bir gün yaşandığını belirtti.2019 yerel seçimlerinin ardından Manisa’da CHP’li başkanların seçildiği 4 ilçede sosyal belediyecilik anlayışının benimsendiğini belirten Başkan Özalper, “Manisa’yı hedeflerine ulaştırmak için önemli bir yola çıkıyoruz. Sizlerle bu yola çıkmaktan çok mutluyum. 100. yaşına girmiş bir Cumhuriyet’in evlatlarıyız. 100 yıl önce nasıl gerici zihniyete boğun eğmediysek, bundan sonra da eğmeyeceğiz. Sosyal Belediyecilik; halka ve doğaya hizmet etmek, sorunları çözmek, birlikte büyümek ve gelişmektir. Zor değildir, aksine hakkımızdır. Son 21 yıldır AKP’nin baskısına rağmen CHP Belediyelerinin hizmetleri herkes tarafından biliniyor. 2019 yerel seçimleri sonrasında kazandığımız Akhisar, Turgutlu, Alaşehir ve Saruhanlı’da halkımız için hayata geçirdiğimiz hizmetler ortada. Halkçı ve sosyal belediyecilik nasıl yapılır, herkese gösterdik. Ne halkımızdan kopuk yaşadık, ne de halkımızın sorunlarına ve taleplerine kulak tıkadık. Belediyelerimiz, yaşatılan kısıtlama ve engellemelere boyun eğmedi, halkımıza hizmet etmekten asla vazgeçmedi. Son 5 yılda büyük başarılara imza attık. CHP’li belediyelerin yönettiği il ve ilçelerimiz, yaşanabilir kentler haline geldi. İktidarın tahribatını onarmaya ve topluma nefes olmaya çalıştık. Ben de Manisalılar nefes alsın, hakkı olana kavuşsun diyorum” dedi.

CHP GENEL BAŞKANI ÖZEL, “HER SOKAĞINDA PEDAL ÇEVİRDİĞİM ŞEHİRDEYİM”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in sahneye çıkmasıyla salonda büyük bir alkış tufanı koptu. Genel Başkan Özgür Özel, “Benim için çok anlamlı bir gün. Her şeyin başladığı yerdeyiz. Bu yolun her adımını birlikte yürüdüklerimle beraberiz. O yüzden bu salonda bulunan ya da bulunmayıp kalbi bu salonda olan, Manisa’daki yürüyüşümüze, Türkiye’deki yürüyüşümüze ilk günden şu ana kadar hiçbir çıkar gözetmeden can-ı yürekten destek veren siz değerli yoldaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız. Yabancı olduğum bir yerde değilim, partimizin bir kürsüsündeyim ama bir yandna da çok heyecanlıyım çünkü 81 ilde 973 ilçemizde kürsülerde konuşuyorum ama kendi evimde, kendi memleketimde, kendi ailemin gözü önünde, kendi siyaset arkadaşlarının varlığında bu konuşmayı yapmak her yerdekinden daha heyecanlı. Bu heyecan salondan Manisa’ya, Manisa’dan Türkiye’ye taşıyor. Bugün ekmeğiyle suyuyla büyüdüğüm, her sokağında önce 3 tekerlekli bisiklet, sonra denge tekerlekli bisiklet, tekerler çıkınca pedal çevirdiğim, girmediğim ara sokağı çıkmaz sokağı olmayan kentteyim. Yolda gördüğüme soyadını sorduğumda ailesinden en az 5 kişinin adını mesleğini kiminle evli olduğunu nerede çalıştığını bildiğim yerdeyim. Anne babamın evindeyim. Fatih Sultan Mehmet’in ‘beni seven arkamdan gelsin’ diyerek yola çıkıp Edirne’de payitahta gittiği, 2 sene sonra da İstanbul’u fethedip çağ açıp çağ kapattığı bir serüvenin başladığı memleketteyim. Dünyanın en eski, en köklü festivallerinden birinin olduğu, dünyanın en eski halk ilaçlarından bir tanesinin daha halen şifa dağıttığı yerdeyim. Yusuf Atılgan’ın Anayurt Oteli’ni yazdığı yerdeyim. İlhan Berk’in şiirle tanıştığı topraklardayım. Mimar Sinan’ın son kalfalık eserini yapıp, Muradiye Camii’ni yapıp Süleymaniye’yi yapmak üzere İstanbul’a gittiği kentteyim” dedi.

“DEĞİŞİM RUHUYLA PARTİMİZ GENÇLEŞECEK VE İKTİDARA YÜRÜYECEĞİZ”

CHP Genel Başkan Özgür Özel, parti içinde değişimi bir kez daha vurgulayarak, “Manisa’da değişim, Türkiye’de değişimin peşindeyiz. Yeni bir yol yürüyoruz. Yürüdüğümüz yol gençlerin ve dinamik kadroların yoludur. 26 yaşında bir Nükhet ablamın telefonuyla Eczacı Odası yönetimine girmiş, 28 yaşında Başkan olmuş, 30 yaşında Türk Eczacılar Birliği’ni yönetmiş, 34 yaşında Manisa Belediye Başkanlığı’na aday gösterilmiş ve o günden beri sizinle birlikte mücadele etmiş ve hep sizin tarafınızdan gençliği övülmüş, enerjisi övülmüş bir kardeşinizim. Bugün benden önce, geçmişte söz verdiğimiz gibi bu kürsüye 30’lu yaşlarında genç bir kadın Manisa İl Başkanı olarak çıktı. Bugün Manisa’nın, içinde bulunduğumuz ilçenin Belediye Başkan adayı 33 yaşında bir kadındır. Bu ilçenin İlçe Başkanı 27 yaşında bir avukattır. Bu değişim ruhuyla, bu değişim inancıyla sizlerin desteğiyle bu parti değişecek gençleşecek ve iktidara yürüyecek sizlere söz veriyorum. Yeni bir yoldayız. Bu yol milletimizin yoludur, bu yol doğru bir yoldur, bu yol temiz bir yoldur. Bu yol cesaret ve kararlılıkla yürümeyi sürdüreceğimiz bir yoldur” ifadelerini kullandı.

“YENİ BAŞKAN, GÜÇLÜ MANİSA”

CHP Manisa Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkan adayları tanıtım toplantısında son sözü CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ferdi Zeyrek aldı. Ferdi Zeyrek, Manisa’ya hak ettiği hizmeti vermek için ‘Yeni Başkan Güçlü Manisa’ sloganıyla yola çıktıklarını ifade etti.

Programın devamında Manisa’nın Büyükşehir ve 17 İlçe Belediye Başkan adayı kürsüye çıkarak kamuoyuna tanıtıldı.

İŞTE CHP‘NİN BÜYÜKŞEHİR VE İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

CHP’nin Manisa’daki mevcut 4 belediye başkanı Akhisar’da Besim Dutlulu, Alaşehir’de Ahmet Öküzcüoğlu, Turgutlu’da Çetin Akın ve Saruhanlı’da Zeki Bilgin ile 31 Mart seçimlerine girme kararı alırken, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ferdi Zeyrek, Şehzadeler’de Gülşah Zorbay, Yunusemre’de Semih Balaban, Soma’da Sercan Okur, Kula’da Hikmet Dönmez, Gördes’te İbrahim Büke, Gölmarmara’da Cem Aykan, Salihli’de Mazlum Nurlu, Ahmetli’de Fuat Mintaş, Köprübaşı’nda Fatih Taşlı, Sarıgöl’de Tahsin Akdeniz, Demirci’de Şerif Akmeşe, Kırkağaç’ta Üstün Dönmez, Selendi’de Cemil Kurt aday olarak gösterildi.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Akhisar Kulis Haber Sitesinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video,vb.) kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.