AKHİSAR KULİS HABER

DEPREMDEN ETKİLENEN ÇOCUKLARA ÖZEL İLGİ

Akhisar Belediyesi, yaşanan deprem felaketinin ardından afet bölgelerinden ilçeye gelen çocuklar başta olmak üzere, deprem gündeminden etkilenen çocuklar üzerindeki stresi azaltmak ve eğlenceli vakit geçirerek kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak adına çalışmalarına devam ederken, bir yandan da psikososyal destek sağlıyor.

DEPREMDEN ETKİLENEN ÇOCUKLARA ÖZEL İLGİ
20 Şubat 2023 - 11:47

Türkiye, iki büyük deprem felaketinin yaralarını sarmaya çalışıyor. İlki 7,7 ikincisi 7,6 büyüklüğündeki deprem; Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis ve Malatya’da büyük yıkıma yol açtı. Afet bölgelerinden Manisa’nın Akhisar ilçesine gelen depremzedelerin barınma, gıda, kıyafet, hijyen ve temizlik ürünleri gibi tüm ihtiyaçları Akhisar Belediyesi Sosyal Market’ten karşılanırken, depremden etkilenen çocuklar için de uzman psikologlar ile öğretmenlerin katılımı ile çocuk atölyeleri düzenleniyor. Akhisar Belediyesi, Çocuk Atölyesi etkinliği kapsamında, resim yapma, şarkı söyleme, oyunlar oynama gibi etkinliklerin yanında psikososyal destekle, depremin çocuklar üzerindeki olumsuz etkilerini en aza indirmeyi hedefliyor.

“ONLAR BİZİM GELECEĞİMİZ”

Geleceğimizi oluşturacak çocukların fiziksel sağlıklarının yanı sıra mental sağlıklarının da korunması gerektiğine dikkat çeken Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Deprem bölgesinden Akhisar’ımıza gelen çocuklarımız başta olmak üzere, deprem haberlerinden etkilenen tüm çocuklarımız için, uzman psikologlar ve öğretmenlerimizin de katılımıyla çocuk atölyesi düzenledik. Psikososyal desteğin yanı sıra, resimler yaptık, şarkılar söyledik, oyunlar oynadık. Onlar bizim geleceğimiz. Oldukça faydalı bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. İlçemize gelen depremzedeler de bugün burada. Yaralarımızı hep birlikte, omuz omuza, dayanışma ile saracağız. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Çocuk atölyelerimizi her hafta gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Akhisar Kulis Haber Sitesinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video,vb.) kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.