AKHİSAR KULİS HABER

EBRAR BEBEKTEN İYİ HABER

Tüm Türkiye’nin kampanyasına destek vererek yurtdışına tedaviye gönderilen Akhisarlı SMA hastası Ebrar bebeğin tedavisi olumlu yönde sonuçlandı ve memleketi Akhisar’a getirildi. Baba Mehmet Aktürk, müjdeli haberi Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’ya gerçekleştirdiği ziyarette verdi.

EBRAR BEBEKTEN İYİ HABER
29 Aralık 2023 - 15:11

Uzun uğraşlar sonucu tedavi ücreti toplanarak tedavisi Dubai’de gerçekleştirilen Akhisarlı SMA Hastası Ebrar bebeğin iyileşme sürecine girdiği ve memleketine döndüğü belirtildi. Müjdeli haberi Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’ya makamında bir ziyaret gerçekleştirerek veren Ebrar Aktürk’ün babası Mehmet Aktürk, ”Bu süreçte yanımızdan olan Tüm Türk halkına, Akhisarlılara ve özellikle Akhisar Belediye Başkanımız Besim Dutlulu’ya çok teşekkür ederim” dedi.

Günün en güzel haberini aldığı için mutluluk içerisinde olduğunu belirten Başkan Dutlulu, “Bugün kalplerimizde taşıdığımız bu güçlü duygu ve beraberlik ruhu, Akhisar’ın her bir köşesinden gelen desteklerle büyüdü. Ebrar Bebeğimizin tedavi sürecinde ortaya koyduğumuz gayret ve birlik, gerçek bir toplumun gücünü, dayanışmayı ve bir arada ne kadar büyük başarılara imza atabileceğimizi gösterdi. Ebrar Bebeğimiz, Türkiye’nin dört bir yanından gelen desteklerle, SMA hastalığına karşı verdiği mücadelede önemli bir adımı geride bıraktı. Tedavi sürecinin başarıyla sonuçlanması ve Ebrar’ın şu an memleketine sağlıklı bir şekilde dönmesi, hepimizin sevincini ve umudunu artırdı. Biz, Akhisar Belediyesi olarak, bu süreçte sadece bir belediye olarak değil, aynı zamanda bir aile ferdi olarak hareket ettik. Ebrar’ın tedavisi için yaptığımız kampanyada, Akhisar halkının gösterdiği destek ve dayanışma bizi gururlandırdı. Emeği geçenlere çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin dört bir yanında SMA hastası çocuklar için mücadele eden aileler olduğuna dikkat çeken Başkan Dutlulu, tedavi noktasında Sağlık Bakanlığı’nın gerekli adımları atması ve bu ailelerin desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Akhisar’da destek bekleyen bir başka SMA hastası İclal Bakır bebeğin olduğuna da vurgu yapan Başkan Dutlulu, “Duyarlı ve yardımsever tüm halkımızı, İclal bebeğimize destek olmaya davet ediyorum. Bu zorlu süreçte ailemizin yanında olalım ve İclal bebeğimizi tedaviye kavuşturalım” dedi.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Akhisar Kulis Haber Sitesinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video,vb.) kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.