AKHİSAR KULİS HABER

EGE- AKHİSAR ATAKDER KURULUM İÇİN START VERDİ

Amatör Telsiz, Arama-Kurtarma Ve İnsani Yardım – Eğitim – Dayanışma Ve Yardımlaşma Derneği Kaymakam Murat Kütük’ü ziyaret etti.

EGE- AKHİSAR ATAKDER KURULUM İÇİN START VERDİ
23 Ocak 2024 - 14:33

ATAKDER Kurucu üyelerinden Aysel İnan, Muhtarlar Derneği Başkanı İhsan Gümüş ve Reşat bey Muhtar Adayı Mehmet Saygı Akhisar Kaymakamı Murat Kütük’ü makamında ziyaret etti. 

Kurulacak derneğin Tüzük çalışmasını Kaymakam Murat Kütük’e teslim eden, Kurucu Başkan Aysel İnan, derneğin kuruluş amacıyla, faaliyet alanları hakkında bilgi verdi. Derneğin herhangi bir kurum veya kuruluşla bağının olmadığını, siyaset üstü bir yaklaşım ile her kesimle eşit mesafede olduklarını belirtti.

ATAKDER Kurucu üyelerinden Basın ve Halkla ilişkiler sorumlusu Mehmet Saygı, senesi yaklaşan Milli afette, gönüllü olarak Kahramanmaraş’ta 10 gün bulunduklarını, burada yaşanan sıkıntı ve aksaklıkları bizzat gözlemleyerek edinilen çıkarımlar doğrultusunda dernek çalışmalarını sivil toplum ve kamu kuruluşlarıyla ortak hareket ederek sürdürüp düzenleyeceklerini belirtti.

Kaymakam Murat Kütük; çalışmaların yerinde ve doğru olduğunu, Ülkemiz coğrafyasında kaçınılmaz olan bu gerçeğin çıkarımlar doğrultusunda önceden planlanıp organize edilmesinin çok doğru bir çalışma olduğunu belirtti. Bu konuda gerek eğitimler gerekse çalışmalarda Kamu kuruluşlarının gerekli desteği sağlayacağının sözünü vererek, çalışmalarında başarılar diledi.

ATAKDER Kurucu Başkanı Aysel İnan ise, Desteğinden dolayı teşekkür ettiği Sayın Kütük’ü Derneğin Onursal Başkanı olarak aralarında görmek istediklerini iletti.

Dernek Kurucuları: Aysel İnan (Esnaf), Besim Dutlulu (Belediye Başkanı), İhsan Gümüş (Muh. Der. Başkanı), Suudi Arslan (Emekli Müdür), Mehmet Saygı (Esnaf), Özlem Özcan (Muhtar), Hasan Sığanık (Kamu Görevlisi), Hakan Alkan (İş İnsanı), Özgür Morbel (Öğretmen), Cemail Şen (Esnaf), Ayhan Kara (Esnaf).

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Akhisar Kulis Haber Sitesinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video,vb.) kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.