AKHİSAR KULİS HABER

EN GÜÇLÜ TELEFON OLARAK ZİRVEYE YERLEŞMEK İSTİYOR

Akıllı telefon pazarında ASUS’un adını çok sık duymuyor olsak da şirket bu alanda da varlığını sürdürüyor. Tayvanlı teknoloji şirketi, özellikle oyun telefonlarıyla zaman zaman adından söz ettiriyor.

EN GÜÇLÜ TELEFON OLARAK ZİRVEYE YERLEŞMEK İSTİYOR
27 Mart 2023 - 18:38

Geçtiğimiz yıl ROG Phone 6 Pro, Zenfone 9 ve Rog Phone 6D Ultimate gibi dikkat çekici telefonları kullanıcılarla buluşturan ASUS, çok yakında akıllı telefonlarına bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor.

Son dönemde çeşitli sızıntılar ve söylentilerle karşımıza çıkan Asus ROG Phone 7, nihayet raflardaki yerini alacak. Asus, bugün sosyal medya hesaplarından bir paylaşım yaparak, merakla beklenen telefonun 13
Nisan’da üç şehirde düzenlenecek etkinliklerle resmen tanıtılacağını duyurdu. Telefon 13 Nisan’daki bu etkinlikten hemen sonra satışa sunulacak.

Bildiğiniz gibi ASUS’un akıllı telefonları genelde performans testlerinde zirveye yerleşen cihazlar oluyor. Şu anda performans bakımından en güçlü telefonlar listelendiğinde genelde ilk sırada ASUS ROG Phone 6D yer alıyor. Ancak ASUS ROG Phone 7’nin çıkışıyla birlikte zirvenin el değiştirmesi bekleniyor. Çünkü önceki haftalarda gelen sızıntılar ROG Phone 7’nin çıktığında piyasadaki en güçlü telefon olacağına işaret ediyor.

ROG Phone 7, tahmin edeceğiniz üzere Snapdargon 8 Gen 2 yonga setinden güç alacak. Telefonun en üst versiyonunda RAM kapasitesinin 16 GB olacağı söyleniyor. Ancak 8 GB RAM’e sahip daha düşük fiyatlı bir versiyon da satışa sunulabilir.

ROG Phone 7’nin 6.8 inçlik Full HD+ bir AMOLED ekrana sahip olması bekleniyor. Bu ekranın yenileme hızının 165 Hz olacağı söyleniyor ki bu da telefonu piyasadaki en iyilerden biri, hatta en iyisi yapacaktır. Öte yandan telefonun 65 W şarj hızına sahip 6000 mAh’lık bir bataryadan güç alacağı belirtiliyor. Tüm bu özellikler, 13 Nisan’da telefonun resmi olarak tanıtılmasıyla birlikte kesinleşmiş olacak.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Akhisar Kulis Haber Sitesinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video,vb.) kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.