AKHİSAR KULİS HABER

FETÖ’YE ‘KISKAÇ’ OPERASYONU: 15 GÖZALTI

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) mahrem yapılanmasında faaliyet yürüttüğü tespit edilen şüphelilerin yakalanmasına yönelik operasyon başlatıldı. ’Kıskaç’ ismi verilen operasyonla, örgütün askeri mahrem ve emniyet mahrem yapılanmasında faaliyet yürüttüğü tespit edilen 10 şüpheli ile örgütün kripto haberleşme programı olan Bylock kullanıcısı olduğu tespit edilen 5 şüpheli şahıs eş zamanlı operasyonla gözaltına alındı.

FETÖ’YE ‘KISKAÇ’ OPERASYONU: 15 GÖZALTI
24 Ekim 2023 - 15:43

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün deşifresine yönelik yapılan çalışmalar sonucunda, örgütün askeri mahrem ve emniyet mahrem yapılanmasında faaliyet yürüttüğü tespit edilen 10 şüpheli ile örgütün kripto haberleşme programı olan Bylock kullanıcısı 5 şüpheli şahsa yönelik, Manisa merkez ile Akhisar, Alaşehir, Saruhanlı, Soma, Kırkağaç, Gölmarmara ve Turgutlu ilçelerinde bu sabah saat 07.00’de eş zamanlı olarak şüpheli şahısların yakalanmalarına, suç ve suç unsurlarının ele geçirilmesine yönelik ’Kıskaç’ ismi verilen operasyon düzenlendi.

Operasyonda Ö.F.B., A.Ö., S.K., S.S., S.C., R.G., V.T., Z.S., O.K., A.E., G.B., C.U., S.K., Ü.Ş. ve H.P. isimli 15 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheli şahısların emniyetteki sorgularının devam ettiği öğrenildi.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Akhisar Kulis Haber Sitesinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video,vb.) kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.