AKHİSAR KULİS HABER

“KENDİN DİK KENDİN GİY”ADLI GİYİM SERGİSİNİN AÇILIŞI YAPILDI

Akhisar Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’nin açtığı Giyim ve Ev Tekstili Kursunda, geri dönüşüm malzemelerinden üretilen eserler sergilendi. Geri dönüşüm malzemelerinin kullanılmasıyla sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlandığını belirten Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu ise kadın elinin değdiği her yerde emek, başarı ve değer olduğunu ifade ederek emeği geçen kadınlara teşekkür etti.

“KENDİN DİK KENDİN GİY”ADLI GİYİM SERGİSİNİN AÇILIŞI YAPILDI
10 Ekim 2023 - 22:16

Akhisar Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi kursiyerleri farklı ve özgün çalışmaları ile dikkat çekmeye devam ediyor. Giyim ve Ev Tekstili kursu öğrencileri, eğitmenleri Hüsniye Barlık öncülüğünde atık malzemelerin dönüştürülmesinden yaptıkları kıyafet ve tekstil ürünlerinden sergi açtı. Birçok atık malzeme ile üretilen kıyafetlerden oluşan “Kendin Dik Kendin Giy” adlı giyim sergisi, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu ve CHP Akhisar İlçe Başkanı Hayriye Hacet ’in katılımıyla Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezinde açıldı.

“GERİ DÖNÜŞÜMÜ KULLANARAK BİRBİRİNDEN GÜZEL TASARIMLAR YAPTIK”

20 kursiyer ile çevre bilincini arttırmak ve geri dönüşüm malzemelerini değerlendirdiklerini belirten Giyim ve Ev Tekstili Kursu Eğitmeni Hüsniye Barlık, abiyeden pantolona, pijamadan birçok farklı kıyafete kadar tekstilin her türlü ürününü el emeğiyle ürettiklerini söyledi.

“BÖYLESİ ÖZEL SERGİLERİN DEVAM ETMESİNİ DİLİYORUZ”

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Kendin Dik Kendin Giy” adlı giyim sergisinin açılışı sırasında yaptığı konuşmada, çevre dostu bir yaklaşımla tasarlanan ve üretilen bu özel sergiye katılmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti. Başkan Dutlulu, “Kadın elinin değdiği her yerde emek, başarı ve değer vardır. Bu sergi, çok güzel kıyafetlerin sergilenmesi dışında sürdürülebilirlik ve çevre bilinci konularında önemli mesajlar veriyor. Giyim ve Ev Tekstili kursu öğrencileri ve eğitmenleri Hüsniye Barlık tarafından geri dönüşüm malzemelerini kullanarak üretilen bu eserler, çevremizin korunmasına katkı sağlıyor. Ben, emekleri için Hüsniye hanıma ve tüm kursiyerlerimize teşekkür ediyorum. Böylesi özel sergilerin devam etmesini diliyoruz. Biz de şehrimize kazandırdığımız Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’mizde bu tarz girişimleri desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Giyim ve Ev Tekstili kursu öğrencilerini ve eğitmenleri Hüsniye Barlık’ı tebrik eden Başkan Dutlulu daha sonra katılımcılar ile sergiyi gezdi.

Birbirinden farklı ürünlerin yer aldığı tekstil sergisi bir hafta boyunca Uğur Mumcu Kültür Merkezinde ziyaretçilere açık olacak.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Akhisar Kulis Haber Sitesinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video,vb.) kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.