AKHİSAR KULİS HABER

ROMAN VATANDAŞLARA YÖNELİK ÖNEMLİ İKİ PROJE HAYATA GEÇİYOR

Akhisar Belediyesi, Roman vatandaşların eğitim ve iş bulma konularında yaşadıkları sorunlara yönelik çözümler üretmek amacıyla iki önemli projeyi hayata geçiriyor. Çocuk ve Kadın Evi ile Meslek Edinmeyi Destekleme Kursu projeleri Avrupa Konseyi’nden 15 bin Euro’luk hibe desteği de kazandı.

ROMAN VATANDAŞLARA YÖNELİK ÖNEMLİ İKİ PROJE HAYATA GEÇİYOR
19 Şubat 2024 - 13:34

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu sosyal belediyecilik anlayışı ile toplumun birçok kesimine dokunmaya devam ediyor. Akhisar’da nüfusu azımsanmayacak derecede olan Roman vatandaşlar için eğitim ve iş bulma konularında yaşadıkları sorunlara yönelik 2 önemli projenin hayata geçeceğini açıklayan Başkan Besim Dutlulu, emeği geçenlere teşekkür etti.

ÇOCUK VE KADIN EVİ İLE MESLEK EDİNDİRME KURSU AÇILACAK

Kayalıoğlu Mahallesi’nde hayata geçecek Çocuk ve Kadın Evi ile Meslek Edinmeyi Destekleme Kursu projeleri, Avrupa Konseyi’nden 15 bin Euro’luk hibe desteği de kazandı. Yapılacak olan hizmetler ile Roman topluluğunun karşı karşıya kaldığı eğitim ve istihdam sorunlarına büyük ölçüde çözüm bulmayı hedeflendiklerini söyleyen Başkan Dutlulu, Çocuk ve Kadın Evi’nin Roman çocuklara ve kadınlara yönelik eğitim programları ve sosyal hizmetler sunacağını, Meslek Edinmeyi Destekleme Kurslarının ise Roman vatandaşların meslek öğrenmelerine yardımcı olacağını söyledi.

Projede emekleri olan ROMACTED Program Kolaylaştırıcısı Hatice Çetinkaya ve Akhisar Eşitlik ve Roman Derneği’nin yöneticileri de Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’yu makamında ziyaret ederek projenin imza törenini gerçekleştirdi.

“ROMANLARIN İSTİHDAM VE EĞİTİM SORUNLARINI ÇÖZMEYİ HEDEFLİYORUZ”

Akhisar’da yaşayan birçok farklı toplum kesimlerine destek olduklarını belirten Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Roman vatandaşların eğitim ve iş bulma konusunda karşılaştıkları zorlukları azaltmayı ve toplumsal entegrasyonlarını artırmak amacıyla bu projeyi hayata geçirdiklerini söyledi. Başkan Dutlulu açıklamasını şöyle sürdürdü ; “Roman vatandaşlarımıza yönelik hayata geçireceğimiz Çocuk ve Kadın Evi ile Meslek Edinmeyi Destekleme Kursu projelerimiz Avrupa Konseyi’nden 15 bin Euro hibe desteği aldı. Bu projeler ile Romanların eğitim ve iş istihdamı alanlarında yaşadıkları sorunları çözmeyi hedefliyoruz. Emeği geçen ROMACTED Program Kolaylaştırıcısı Hatice Çetinkaya ve Akhisar Eşitlik ve Roman Derneği yöneticilerine teşekkür ederim. Şehrimizdeki her bir vatandaşımızın hayatını kolaylaştırmak için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Roman vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Akhisar Kulis Haber Sitesinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video,vb.) kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.