AKHİSAR KULİS HABER

TAYLANDLI KHEMMARAT AKHİSAR’DA MÜSLÜMAN OLDU

Tayland vatandaşı Chaiarkraruch Khemmarat (46) isimli kadın, Akhisar ilçe Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu. Müslüman olmak istediğini belirterek Akhisar Müftülüğüne başvuru yapan Tayland uyruklu Chaiarkraruch Khemmarat için “İhtida Merasimi” düzenlendi.

TAYLANDLI KHEMMARAT AKHİSAR’DA MÜSLÜMAN OLDU
22 Şubat 2023 - 13:52

Khemmarat, Müslüman olmayı gönülden istediğini, yapılacak merasim için heyecanlı ve mutlu olduğunu dile getirdi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan merasimde İlçe Uzman Vaizi Abdullah Gölükçü, Khemmarat’a İslam dininin temel esasları hakkında bilgi verdi.

Uzman Vaiz Gölükçü, “Siz, İslam dinini hak din olarak kabul ettiniz ve Müslüman oldunuz. Artık siz de dinimizin bir ferdi ve tüm Müslümanların kardeşisiniz. Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’de bildirildiği ve Peygamber Efendimiz (SAV)’in de müjdelediği üzere artık geçmişteki bütün günahlarınız bağışlandı. Bugünden sonra hayatınıza yepyeni bir sayfa açmış oldunuz.” dedi.

Duygusal anların yaşandığı merasimde Khemmarat, Kelime-i Şehadet getirerek İslam dinini seçti. Uzman Vaiz Gölükçü, Khemmarat’a “İhtida Belgesi” ile birlikte Kur’an-ı Kerim’in yanı sıra İslam hakkında çeşitli kitaplar hediye etti.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Akhisar Kulis Haber Sitesinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video,vb.) kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.